Ludhiana, Punjab
GST No. 03AHFPB0777K2ZJ
Call 08047662257 77% Response Rate
Send Enquiry
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Max Sheet Width | 600 mm |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 5 ton/day |
| Cutting Type | Hydraulic |
| Brand | JUGMUG |
| Country of Origin | Made in India |
With the valuable assistance of skilled team of professionals, we are engaged in offering an extensive range of high-quality Unistrut channel roll forming machine.
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Material | Mild Steel |
| Cutting Type | Hydraulic |
| Number Of Forming Stations | 18 |
| Job Thickness | 0.5 mm |
| Max Sheet Width | 300 mm |
| Power | 20 |
| Production Capacity | 5-6 m per min |
| Automation Grade | Automatic |
Additional Information:
View Complete details